NAELLOPE

Me Ammie Sutton        ammie.sutton@up.ac.za Mnr Eugene Rossouw EugeneR@garsies.co.za

VERSPRING

Mnr Sarel Naudé    Sarel@garsies.co.za Mnr Damian van Wyk damian@garsies.co.za

HOOGSPRING

Mnr Eddie Gieb

GEWIGSTOOT EN SKYFWERP

Mnr Ijan Louw  ijan@garsies.co.za Mnr Pieter Pretorius

SPIESGOOI

Mnr T Holtzhausen    tobie@garsies.co.za

LANG- EN MIDDELAFSTANDE

Arnold van der Merwe atletiek@garsies.co.za

HEKKIES

Le Roux Hamman Chrizanne Forssman chrizanne@garsies.co.za     

AFRIGTERS

SA-SKOLEKAMPIOENSKAP (Durban)

Nadia Potgieter Goud 3000m, d O/15 (SA-skolerekord) Thembo Monareng Goud 100m, s O/19 Goud 4 x 100m aflos, s O/19 (SA-skolerekord vir die aflosspan) Valeska Nel Goud 4 x 100m aflos, d O/19

PRESTASIES 2017

ASA-KAMPIOENSKAP (Kaapstad)

GarsieAtlete wen 7 Goud, 6 Silwer en 6 Brons Thembo Monareng Goud 100m, Silwer 200m en Goud 4 x 100m-aflos Valeska Nel Silwer 100m en Goud 4 x 100m-aflos Niene Müller Silwer 800 en Silwer 4 x 400m- aflos
Victor en Victrix Ludorum – Junior Matt Nortje, Nadia Potgieter Beste Atlete – Spronge Diego Appollis (Driesprong), Kyla Klopper (Verspring), Muller Pieterse (Verspring) Beste Middelafstandatlete Nadia Potgieter (Jnr), Jacques Geldenhuys (Snr), Junior Mokheseng (Jnr), Niene Müller (Snr) Beste Atlete – Worpe Luka Greyling (Spiesgooi), Raynard Roets (Gewigstoot), Jean-Leigh du Toit (Gewigstoot), Reinhardt Pretorius (Diskusgooi) Beste Atlete – Hekkies Rudolph Richter (Senior), Almay van der Linde (Senior), Amoré Tollig (Junior), Christiaan Venter (Junior) Beste Naellopers Thembo Monareng (Senior), Chamonix Joubert (Junior), Valeska Nel (Senior), Matt Nortje (Junior) Beste Veldatleet Muller Pieterse (Verspring) Beste Hoogspringer - Dogter Lizanne Kruger Beste 400m-atleet Matt Nortje Beste Hekkiesatleetvan die jaar Rudolph Richter

NASIONAAL

Thembo Monareng word gekies as lid van die Junior SA- span na die Afrika-kampioenskap in Algerië. Thembo kry ‘n eerste plek in die 100m seuns O/19 en word gekroon as die Afrika-kampioen. Niene Muller word gekies vir die Senior SA-span wat gaan deelneem aan die Southern Regions-kampioenkap. Daar behaal sy ‘n derde plek in die 800m vir vroue. Brendon Skinner word gekies vir die Senior SA-span wat gaan deelneem by die Southern Regions-kampioenkap. Daar wen hy die spiesgooi vir mans.

PROVINSIAAL

Dinsdag 16 Januarie Troffeluitdunne Vrydag 26 Januarie: Abrie van Staden Saterdag 03 Februarie Potchefstroom Gim Dinsdag 06 Februarie Uitsig aflosbyeenkoms Woensdag 07 Februarie Noordheuwel Top 15 Woensdag 14 Februarie Prestige Top 10 Vrydag 16 Februarie Helpmekaar Goue liga Vrydag 23 Februarie  Pta A- Bond interhoër Woensdag 28 Februarie  Pukke Interhoër

BEPALINGS

DATUM

BYEENKOMSTE

ATLETIEK                   

ontwerp - eBantjes

DIREKTEUR      Arnold van der Merwe

ABRI VAN STADEN-byeenkoms 

35 Eerste plekke 25 Tweede plekke 30 Derde plekke

PRESTASIES 2018

POTCH GIMMIES PRESTIGE-byeenkoms

Garsies wen byeenkoms 66 Eerste plekke 47 Tweede plekke 35 Derde plekke

TUKS AFLOS-byeenkoms

Garsies wen byeenkoms

NOORDHEUWEL TOP 15-byeenkoms 

Garsies algeheel 5de uit 60 skole 9 Eerste plekke 4 Tweede plekke 4 Derde plekke

TUKS PRESTIGE TOP 10-byeenkoms

Garsies eindig 3de uit 70 skole 11 Eerste plekke 12 Tweede plekke 6 Derde plekke

HELPMEKAAR GOUE LIGA-byeenkoms

17 Eerste plekke 18 Tweede plekke 19 Derde plekke

PUKKE INTERHOËR-byeenkoms 

Garsies algeheel 4de (A-Bond) 8 Eerste plekke 17 Tweede plekke 10 Derde plekke

NWU PUKKE GOUE LIGA-byeenkoms

Garsies eindig 3de uit 70 skole 10 Eerste plekke 16 Tweede plekke 10 Derde plekke

12 GARSIES gekies vir ASA Junior-kampioenskap

Chloe’ Schoeman Christiaan Venter Cyla Botha Edwin van Wyk Edrich Grieb Jacques Kleynhans
Jean-Leigh du Toit Matt Nortje Rudolph Richter Thalene Hanekom Toinette Murray

6 GARSIES presteer by SA-kampioenskap

Cyla Botha (800m) - 3de Jacques Kleynhans (spiesgooi) - 5de Jean-Leigh du Toit (gewigstoot) - 5de Chane Kok (300m H) - 6de Chloe Schoeman (paalspring) - 7de Toinette Murray (100m) - 8ste

GarsieMerieteAand 2018

Hekkiesatleet van die jaar - Chané Kok Beste naellopers - Chané Kok (junior), Jay-Deé Olivier (junior), Chloë Schoeman (senior) en Matt Nortje (senior) Beste middelafstandatlete - Anrich Engelbrecht (junior), Michelle Visser (senior), Jacques Geldenhuys (senior) en Cyla Botha (junior) Beste hekkiesatlete - Christiaan Venter (senior), Chané Kok (junior) en Jovan Krause (junior) Top interhoër puntemakers - Anrich Engelbrecht, Rhenen van Aswegen en Nadya du Toit Beste atlete - Liezl Marais (o/17), Chané Kok (o/14), Michelle Visser (o/16), Cyla Botha (o/15), Reinhardt Pretorius (o/15), Celven Scott (o/14), Rudolph Richter (o/19), Cara van der Walt (o/19) en Matt Nortje (o/16) Beste 400m-atleet - Matt Nortje Beste veldatleet - Celven Scott Beste hoogspringers - Lizanne Kruger en Edrich Grieb
Beste spiesgooiers - Thalene Hanekom en Jacques Kleynhans Beste diskusgooiers - Celven Scott en Xanthe Coertzen Beste gewigstoters - Celven Scott en Liezl Marais Beste verspringers - Jénoah Cloete en Fiona Kühn

ATLETIEK

 

      Me Ammie Sutton               MnrEugene Rossouw    

VERSPRING

Mnr Sarel Naudé    Mnr Damian van Wyk

HOOGSPRING

Mnr Eddie Gieb

GEWIGSTOOT EN SKYFWERP

Mnr Ijan Louw  Mnr Pieter Pretorius

SPIESGOOI

Mnr T Holtzhausen     

LANG- EN MIDDELAFSTANDE

 Mnr Arnold van der Merwe    

HEKKIES

Le Roux Hamman Chrizanne Forssman  

PRESTASIES 2017

SA-SKOLEKAMPIOENSKAP (Durban)

Nadia Potgieter Goud 3000m, d O/15 (SA- skolerekord) Thembo Monareng Goud 100m, s O/19 Goud 4 x 100m aflos, s O/19 (SA- skolerekord vir die aflosspan) Valeska Nel Goud 4 x 100m aflos, d O/19

ASA-KAMPIOENSKAP (Kaapstad)

GarsieAtlete wen 7 Goud, 6 Silwer en 6 Brons Thembo Monareng Goud 100m, Silwer 200m en Goud 4 x 100m-aflos Valeska Nel Silwer 100m en Goud 4 x 100m-aflos Niene Müller Silwer 800 en Silwer 4 x 400m- aflos

NASIONAAL

Thembo Monareng word gekies as lid van die Junior SA-span na die Afrika-kampioenskap in Algerië. Daar behaal hy ‘n eerste plek in die 100m seuns O/19 en word gekroon as die Afrika-kampioen.Niene Mullerword gekies vir die Senior SA-span wat gaan deelneem aan die Southern Regions-kampioenkap. Daar behaal sy ‘n derde plek in die 800m vir vroue. Brendon Skinner word gekies vir die Senior SA-span wat gaan deelneem by die Southern Regions-kampioenkap. Daar wen hy die spiesgooi vir mans.
Victor en Victrix Ludorum – Junior Matt Nortje, Nadia Potgieter Beste Atlete – Spronge Diego Appollis (Driesprong) Kyla Klopper (Verspring) Muller Pieterse (Verspring) Beste Middelafstandatlete Nadia Potgieter (Jnr), Jacques Geldenhuys (Snr), Junior Mokheseng (Jnr) Niene Müller (Snr) Beste Atlete – Worpe Luka Greyling (Spiesgooi) Raynard Roets (Gewigstoot  Jean-Leigh du Toit (Gewigstoot) Reinhardt Pretorius (Diskusgooi) Beste Atlete – Hekkies Rudolph Richter (Senior) Almay van der Linde (Senior) Amoré Tollig (Junior) Christiaan Venter (Junior) Beste Naellopers Thembo Monareng (Senior) Chamonix Joubert (Junior) Valeska Nel (Senior) Matt Nortje (Junior) Beste Veldatleet Muller Pieterse (Verspring) Beste Hoogspringer - Dogter Lizanne Kruger Beste 400m-atleet Matt Nortje Beste Hekkiesatleet van die jaar Rudolph Richter

PROVINSIAAL

ontwerp eBantjes


NAELLOPE

Arnold van der Merwe

ABRI VAN STADEN-byeenkoms 

35 Eerste plekke 25 Tweede plekke 30 Derde plekke

PRESTASIES 2018

POTCH GIMMIES PRESTIGE-byeenkoms

Garsies wen byeenkoms 66 Eerste plekke 47 Tweede plekke 35 Derde plekke

TUKS AFLOS-byeenkoms

Garsies wen byeenkoms

NOORDHEUWEL TOP 15-byeenkoms 

Garsies algeheel 5de uit 60 skole 9 Eerste plekke 4 Tweede plekke 4 Derde plekke

TUKS PRESTIGE TOP 10-byeenkoms

Garsies eindig 3de uit 70 skole 11 Eerste plekke 12 Tweede plekke 6 Derde plekke

HELPMEKAAR GOUE LIGA-byeenkoms

17 Eerste plekke 18 Tweede plekke 19 Derde plekke

PUKKE INTERHOËR-byeenkoms 

Garsies algeheel 4de (A-Bond) 8 Eerste plekke 17 Tweede plekke 10 Derde plekke

NWU PUKKE GOUE LIGA-byeenkoms

Garsies eindig 3de uit 70 skole 10 Eerste plekke 16 Tweede plekke 10 Derde plekke

12 GARSIES gekies- ASA JNr-kampioenskap

Chloe’ Schoeman Christiaan Venter Cyla Botha Edwin van Wyk Edrich Grieb Jacques Kleynhans
Jean-Leigh du Toit Matt Nortje Rudolph Richter Thalene Hanekom Toinette Murray

6 GARSIES presteer by SA-kampioenskap

Cyla Botha (800m) - 3de Jacques Kleynhans (spiesgooi) - 5de Jean-Leigh du Toit (gewigstoot) - 5de Chane Kok (300m H) - 6de Chloe Schoeman (paalspring) - 7de Toinette Murray (100m) - 8ste

GarsieMerieteAand 2018

Hekkiesatleet van die jaar - Chané Kok Beste naellopers - Chané Kok (junior), Jay-Deé Olivier (junior), Chloë Schoeman (senior) en Matt Nortje (senior) Beste middelafstandatlete - Anrich Engelbrecht (junior), Michelle Visser (senior), Jacques Geldenhuys (senior) en Cyla Botha (junior) Beste hekkiesatlete - Christiaan Venter (senior), Chané Kok (junior) en Jovan Krause (junior) Top interhoër puntemakers - Anrich Engelbrecht, Rhenen van Aswegen en Nadya du Toit Beste atlete - Liezl Marais (o/17), Chané Kok (o/14), Michelle Visser (o/16), Cyla Botha (o/15), Reinhardt Pretorius (o/15), Celven Scott (o/14), Rudolph Richter (o/19), Cara van der Walt (o/19) en Matt Nortje (o/16) Beste 400m-atleet - Matt Nortje Beste veldatleet - Celven Scott Beste hoogspringers - Lizanne Kruger en Edrich Grieb

Hoërskool Garsfontein