Tuis Inligting Geraasmakers Akademie GrootSporte KleinSporte Kultuur Kontak ons Koshuis
Leierskap

Rolinastraat

Garsfontein, Pretoria

Gauteng

GPS : 25.7979S - 28.3052E


Telefoonommers

012 998-6096 / 8200 / 8210


garsies@garsies.co.za


OudGarsies

koshuis

skool

Tuis Inligting Geraasmakers Akademie GrootSporte KleinSporte Kultuur Koshuis Kontak ons

GarsieAtletiek

Naellope en hekkies

Me Adri Schoeman      schoemana@vodamail.co.za  

Me Ammie Sutton        ammie.sutton@up.ac.za

Mnr Ian Schoonwinkel   ian@garsies.co.za

Me Sarita Blom

Mnr Damian van Wyk


Verspring

Mnr G Duursema     geert@garsies.co.za

Mnr Damian van Wyk


Hoogspring

Me Sarita Kruger  saritakr@garsies.co.za

Me Lené Myburgh


Gewigstoot

Mnr Ijan Louw  ijan@garsies.co.za


Johan Botha

DIREKTEUR ATLETIEK

atletiek@garsies.co.za

Bekende afrigters betrokke

Johan Botha (wêreld binnenshuise 800m-kampioen en 2x Olimpiese 800m-atleet)


Burger Lambrechts betrokke by worpe (olimpiese atleet)


Chris Forssman (hekkies)


Ian Schoonwinkel (SA-kampioen hekkies)


Spiesgooi

Mnr T Holtzhausen    tobie@garsies.co.za

Mnr Adriaan Smit


Lang- en middelafstande

Mnr Johan Botha       atletiek@garsies.co.za

Me Elouise dv Schalkwyk


Skyfwerp

Me N Malan    natalie@garsies.co.za

Mnr Burger Lambrechts


Diskusgooi

Mnr Eugene Rossouw eugener@garsies.co.za

Me Natalie Malan

082 463 9736

afrigters

BYEENKOMSTE 2017

10 Januarie Troffeluitdunne  (Tuis)

18 Januarie Interhuis  (Tuis)

20 Januarie EG Jansen vrienskaplik  (EG Jansen)

27 Januarie  Abrie van Staden (Pilditch)

04 Februarie Potch Gim vrienskaplike  (Potchefstroom)

07 Februarie Uitsig aflosbyeenkoms (Tuks)

08 Februarie Noordheuwel Top 15  (UJ)

15 Februarie Pukke/Prestige College Top 10  (Pilditch)

17 Februarie Helpmekaar Goue liga byeenkoms  (UJ)

24 Februarie Pretoria A – Interhoër  (Pilditch)

25 Februarie Skole Distrik 4  (Pilditch)

01 Maart Pukke Interhoër  (Orkney)

10-11 Maart Gauteng skole kampioenskap (TBA)

17-18 Maart AGN kampioenskap (Pilditch)

31 Maart- 1 April SA Skole kampioenskap (Durban)

7-8 April ASA kampioenskap    (Kaapstad)

Ammie Sutton (IAAF vlak 3 afigter by naellope en hekkies)


Japie de Kock (spiesgooi)


Adri Schoeman, naellope (2 x olimpiese 400m-atleet)


Tobie Holtzhausen (SA-kampioen spiesgooi)


5 Maart - Hier is die top uitslae van ons Garsfontein atlete by die Gauteng kampioenskap en die AGN liga die naweek

Tobie Holtshauzen wen ook die spiesgooi vir mans by die AGN liga met n afstand van 75,21 meter (ondetwyser)

Brendon Skinner wen die Gauteng skolekampionskap vir die seuns o/17 spiesgooi met n afstand van 71,88 meter Brendon gooi ook die naweek n persoonlike beste met 'n afstand van 74,10 meter.

Mieke Pretorius eindig derde by die Gauteng skolekampionskap dogter 19 hoogspring met 'n hoogte van 1.60 meter

Chloe Schoeman eindig derde by die Gauteng skolekampioenskap dogters 15 100m met 'n tyd van 12,11

Die drie atlete maak die Gauteng skolespan wat later die maand aan die SA skolekampioenskap gaan deelneem in Bloemfontein.

10 Febr Hoërskool Garsfontein se top atlete het weer uitgeblink by die Top 15 byeenkoms wat Woensdag plaasgevind het. Garsies het in total 11 eerste plekke, 4 tweede plekke en 3 eerste plekke behaal tussen die 15 atlete wat deel was van die span.

Garsfontein se jong reus Raynard Roets het uitgeblink en die diskus vir seuns 0/15 … 55.54m gegooi en ‘n 1188 ABSA-punt vir sy span verower. Hy is besig om mooi in die spore van Burger Lambrechts te volg wat die diskus en gewigstoot vir seuns 0/19 gewen het by die byeenkoms. Garsfontein het in total 7 x 1000 ABSA-punte op die byeenkoms gekry

3 Apr GarsieAtlete presteer by SA’s in Germiston

Burger Lambrechts (0/19) WEN DUBBEL GOUD in gewigstoot en skyfwerp

Muller Pieterse (0/17) WEN SILWER in verspring

Thembo Monareng (0/17) WEN 2x BRONS in 100m en 200m

Luka Greyling (0/15) WEN BRONS in spiesgooi

Brendon Skinner (0/17) WEN BRONS in spiesgooi

Micha Ribbens (0/19) 5de in hoogspring

Edwin van Wyk (0/15) 5de in 100m hekkies

Gabrielle Lochoff (0/19) 4de in verspring

JULIE Burger Lambrechts Jr. behaal 'n 8ste plek in gewigstoot tydens die afgelope Wêreldkampioenskap in Poland - foto Rodger Edges

23 Sept  TUT Permitbyeenkoms (te Pilditch)

Brendon Skinner 2de s17 spiesgooi 74.83 meter 1155 ABSA-punt

Raynard Roets 3de s15 diskusgooi 53.56 meter 1111 ABSA-punt

Thembo Monareng 1 ste s17 200m 21.03 sek 1105 ABSA-punt

Reinardt Grobler 2de s15 800m 1min 59.29 sek 1085 ABSA-punt

Luka Greyling 2de d15 spiesgooi 41.43 meter 1069 ABSA-punt

Rudolph Richter 3de s16 110m hekkies 14.12 sek 1068 ABSA-punt

Edrich Grieb 1 ste s15 hoogspring 1.90 meter 1050 ABSA-punt

Thembo Monareng 1 ste s17 100m 10.62 sek 1008 ABSA-punt

Junior Mokheseng 5de s14 800m 2 min 06 sek 998 ABSA-punt

Matt Nortje 6de s14 200m 23.87 sek 985 ABSA-punt

Raynard Roets 2de s15 gewigstoot 16.20 meter 978 ABSA-punt

Jean-Leigh du Toit 2de d16 gewigstoot 13.23 meter 960 ABSA-punt

Matt Nortje 3de s14 400m 52.64 sek 948 ABSA-punt

Reghardt Botha 2de s14 spiesgooi 51.63 meter 937 ABSA-punt

Reinardt Grobler 2de s15 1500m 4 min 17.26 sek 934 ABSA-punt

Edwin van Wyk 4de s15 100m hekkies 13.84 sek 930 ABSA-punt

Junior Mokheseng 3de s14 1500m 4 min 27.25 sek 921 ABSA-punt

Jean-Leigh du Toit 4de d16 spiesgooi 40.57 meter 918 ABSA-punt

Stephan Spies 3de s14 spiesgooi 50.79 meter 917 ABSA-punt

Liza Honiball 8 ste d14 200m 26.59 sek 917 ABSA-punt

Niel Gerricke 11de s14 verspring 5.40 meter 909 ABSA-punt

Muller Pieterse 1 ste s17 verspring 6.86 meter 897 ABSA-punt

18 Jan  BereInterhuis

20 Jan  Vriendskaplike byeenkoms by EG Jansen

TOP PRESTEERDERS 850+ ABSAPUNTE tydens EG Jansenbyeenkoms

Raynard Roets - diskusgooi s16 (1021)

Luka Greyling - spiesgooi d15 (1007)

Raynardt Pretorius - diskusgooi s14 (985)

Matt Nortje - 100m s15 (985)

Chamonix Joubert - 100m d14 (967)

Thembo Monareng - 100m s19 (958)

Matt Nortje - 200m s15 (944)

Nadia Potgieter - 1500m d14 (933)

Edwin van Wyk - 110m hekkies s16 (904)

Rudolph Richter - 110m hekkies s17 (896)

Herco Kriel - 100m s14 (888)

Edrich Grieb - hoogspring s16 (888)

Raynard Roets - gewigstoot s16 (877)

Edwin van Wyk - 100m s16 (877)

Chamonix Joubert - 200m d14 (872)

Almeroux van Tonder - diskusgooi s14 (870)

Juandré Scheepers - 100m s17 (867)

Cara van der Walt - hoogspring d17 (865)

Lizanne Kruger - hoogspring d14  (853)

27 Jan  Abrie van Staadenbyeenkoms

4 Febr Potch Gimnasium Vriendskaplike Atletiekbyeenkoms

9 Febr Nadia Potgieter 1ste in 1500m 0/14 met nuwe rekord (4min 37.62 sek) & 800m (2min 18.87sek) AANGEWYS as Jnr Meisie Baanatleet van die byeenkoms

Matt Nortje 1ste in 400m 0/15 (50.21sek) en met 'n REKORD 1ste in 200m 0/15 (22.67 sek

8 Febr - Noordheuwel Top 15 Atletiekbyeenkoms (UJ Stadion Jhb) – Garsies EINDIG 3DE  uit 55 SKOLE (foto's Susan/ Andries Kruger)

Nadia Potgieter  1 ste  - 1500m 0/ 14 (1151 ABSA) (4 min 37.62 sek) NUWE REKORD en 1 ste - 800m 0/14  (1046 ABSA) (2 min 18.87 sek)

Niene Muller  1 ste - 800m 0/19 (1004 ABSA) (2 min 09.92 sek)

Matt Nortje  1 ste - 400m 0/15 (1001 ABSA) (50.21 sek) NUWE REKORD en 1 ste - 200m 0/ 15 (971 ABSA) (22.67 sek)

Thembo Monareng   2 de - 200m seuns 0/19 (985 ABSA) (21.17 sek) en 2 de - 100m 0/19 (976 ABSA)(10.56 sek)

Cyla Botha  4 de 800m 0/14 (985 ABSA) (2 min21.68 sek)

Reinhardt Pretorius  6de Diskusgooi 0/ 14 (984 ABSA) (42.93 m)

Cyla Botha  2 de 1500m 0/ 14 (966 ABSA) (4 min 52.89 sek)

Edwin van Wyk  2 de 100m hekkies 0/16 (968 ABSA) (14.57 sek)

Jacques Geldenhuys 2 de 800m 0/16 (950 ABSA) (2 min 01.19 s)

Chamonix Joubert  2 de  200m 0/ 14 (927 ABSA) (26.42 sek)

Lizanne Kruger 3de hoogspring 0/14 (903 ABSA) (1.50 meter)

Christiaan Venter 2 de 100m hekkies 0/15 (899 ABSA) (13.98 s)

Edwin van Wyk  8 ste 200m 0/16 (888 ABSA) (23.38 sek)

Diego Apollis 3de  spiesgooi 0/17 (857 ABSA) (60.80 meter)

Chloe Schoeman 6 de 100m 0/16 (851 ABSA) (12.78 sek)

Valeska Nel  6 de  100m 0/19 (807 ABSA) (12.59 sek)  en 3 de  200m 0/19 (776 ABSA) (25.90 sek)

24 Febr Pretoria A- Bond interhoër se top Garsfontein Absapunte bo 900
Nadia Potgieter 1080 vir 1500m en 1072 vir 800m dogters 14 1105 vir 3000m dogters 15
Edwin van Wyk 1099 vir 110m hekkies en 959 vir 200m seuns 16
Christiaan Venter 1002 vir 100m hekkies en 950 vir 300m hekkies seuns 15
Matt Nortje 1001 vir 200m en 954 vir 400m seuns 15
Edrich Grieb 1000 vir hoogspring seuns 16
Cyla Botha 938 vir 1500m en 952 vir 800m dogters 14
Chamonix Joubert 968 vir 100m en 999 vir 200m dogters 14
Lizanne Kruger 903 vir dogters 14
Luka Greyling 982 vir spiesgooi dogters 16
Niene Muller 935 vir 800m dogters 19
Reinhardt Pretorius 953 vir diskus seuns 14
Almeroux van Tonder 909 vir diskusgooi seuns 14
Jacques Geldenhuys 949 vir 800m seuns 16
Raynard Roets 995 vir diskus en 900 vir gewigstoot seuns 16
Rudolph Richter 959 vir 110m hekkies seuns 17
Juandre Scheepers 949 vir 200m seuns 17
Thembo Monareng 988 vir 200m en 952 vir 100m seuns 19

1 Mrt PukkeInterskole - Nadia Potgieter wen d14 1500m en ontvang spesiale toekenning vir haar afgelope atletiekseisoen waar sy by beide Interhoërbyeenkomste rekords gebreek het.

11 Mrt Gauteng Skolekampioenskap (10/11 Mrt)

Christiaan Venter 1ste s15 300m en 100m hekkies (sien video)

Nadia Potgieter 1ste d15 3000m en 2de 1500m

Thembo Monareng 1ste s19 100m

Matt Nortje 1ste s15 400m

Rudolph Richter 2de s17 110m hekkies

Valeska Nel 2de d19 100m

Reghardt Botha 3de s15 spiesgooi

19 Maart GarsieAtlete presteer by AGN Provinsiale kampioenskap (17 en 18 Mrt)

GOUD

Thembo Monareng s19 100m en 200m

Niene Muller d19 800m en 400m

Valeska Nel d19 100m en 200m

Muller Pieterse Verspring s19

SILWER

Rudolph Richter s17 110m hekkies (kwalifiseer weereens vir die wêreld jeugkampioenskap)

BRONS

Edwin van Wyk s17 110m

Almay van der Linde d19 100m- en 400m hekkies

19 Maart  Rudolph Richter en sy afrigter Ian Schoonwinkel

...Rudolph nou amptelik posisie nr. 9 op wêreldranglys vir sy 110m hekkies s17 met 'n tyd van 13,86s tydens AGN kampioenskap (17 Mrt)

20 Maart... WÊRELDRANGLYS - Thembo Monareng

4de in 100m s20 en 7de in 200m s20

22 Maart  #GarsieTrots - Atlete haal span vir SA Kampioenskap (Durban en Kaapstad)

Nadia Potgieter 1500m en 3000m 0/15 SA Skole kampioenskap

Christiaan Venter 100m en 300m hekkies 0/15 SA Skole kampioenskap

Matt Nortje 400m 0/15 SA Skole kampioenskap

Thembo Monareng 100m en 200m 0/19 SA Skole, ASA Junior, Senior kampioenskap

Valeska Nel 100m en 200m 0/19 SA Skole, ASA kampioenskap en Senior kampioenskap

Rudolph Richter 110m hekkies 0/17 SA Skole en ASA kampioenskap

Muller Pieterse Verspring 0/19 ASA kampioenskap

Edwin van Wyk 110m hekkies 0/17 ASA kampioenskap

Niene Muller 800m 0/19 SA Skole, ASA Junior, Senior kampioenskap

Reghardt Botha Spiesgooi 0/15 SA Skole kampioenskap

2 April  GarsieAtlete  WEN medaljes tydens SA Skolekampioenskap

Nadia Potgieter 1ste d15 3000m (nuwe SA rekord) en 2de in 1500m d15

Thembo Monareng 1ste s19 100m en 1ste 4x100m Aflos (nuwe SA rekord)

Matt Nortje 2de s15 400m en 3 in s15 Medley 4x100m Aflos

Valeska Nel 3de d19 100m

Christiaan Venter 3de s15 300m hekkies

Rudolph Richter 3de s17 110m hekkies

Reghardt Botha 4de s15 spiesgooi

9 April #GarsieAtlete blink uit tydens SA Kampioenskap (Kaapstad)

Thembo Monareng GOUD in 100m, SILWER in 200m en GOUD in 4x100m

Valeska Nel SILWER in 100m en GOUD in 4x100m en 8ste in 200m

Niene Muller SILWER in 800m, SILWER in 4x100m

Muller Pieterse BRONS verspring

Rudolph Richter 4de 110m hekkies

Edwin van Wyk 5de 110m hekkies (semifinaal)

POTCHEFSTROOM GIMNASIUM PRESTIGE BYEENKOMS 6 FEBRUARIE

Gauteng Skolekampioenskap 10/11 Mrt - sien berig regs

SA Kampioenskap (Durban)

Jakaranda Interhoërbyeenkoms - 25 Febr 2017

TUT BYEENKOMS - 23 SEPTEMBER 2016 - foto’s André Olivier

EG Jansen Vriendskaplike Byeenkoms - 20 Jan 2017

Garsies eindig  3de by die Noordheuwel se jaarlikse Top 15 atletiekbyeenkoms.  Ons top atlete het in total 11 eerste plekke, 4 tweede plekke en 3 eerste plekke behaal tussen die 15 atlete wat deel was van die span. Garsfontein se jong reus Raynard Roets het uitgeblink en die diskus vir seuns 0/15 … 55.54m gegooi en ‘n 1188 ABSA-punt vir sy span verower. Hy is besig om mooi in die spore van Burger Lambrechts te volg wat die diskus en gewigstoot vir seuns 0/19 gewen het by die byeenkoms. Garsfontein het in total 7 x 1000 ABSA-punte op die byeenkoms gekry

TOP 15 ATLETIEKBYEENKOMS (NOORDHEUWEL) 10 FEBRUARIE

BURGER LAMBERECHTS -  WÊRELDKAMPIOENSKAP IN POLAND

Burger Lambrechts Jr. behaal 'n 8ste plek in gewigstoot tydens die afgelope Wêreldkampioenskap in Poland - foto Rodger Edges

PukkeInterSkole Interhoër

1 Mrt 2017 (Orkney)

Twee van ons TOP altelte Juandré Scheepers en Thembo Monareng hier saam met een van GarsieSportBorge - Jaco Barnard van SportsMax

SA Kampioenskap (Kaapstad)

Beste dogter verspring: Kyla Klopper

Beste seun verspring: Muller Pieterse

Beste seun driesprong: Diego Appollis

Beste dogter gewigstoot: Jean- Leigh du Toit

Beste seun gewigstoot: Raynard Roets

Beste seun diskusgooi: Reinhardt Pretorius

Beste dogter spiesgooi: Luka Greyling

Beste seun spiesgooi: Brendon Skinner

Beste dogter hoogspring: Lizanne Kruger

Beste seun hoogspring: Edrich Grieb

Beste veldatleet: Muller Pieterse

Beste junior seun hekkies: Christiaan Venter

Beste junior dogter hekkies: Amoré Tollig

Beste senior seun hekkies: Rudolph Richter

Beste senior dogter hekkies: Almay van der Linde

Beste hekkie atleet van die jaar: Rudolph Richter

Beste junior naelloop dogter: Chamonix Joubert

Beste junior nealloop seun: Matt Nortje

Beste senior naelloop dogter: Valeska Nel

Beste senior naelloop seun: Thembo Monareng

Beste 400m atleet: Matt Nortje

Beste junior middelafstand dogter: Nadia Potgieter

Beste junior middelafstand seun: Junior Mokheseng

Beste senior middelafstand dogter: Niene Müller

Beste senior middelafstande seun: Jacques Geldenhuys

Beste 14-jarige dogter: Nadia Potgieter

Beste 14-jarige seun: Reinhardt Pretorius

Beste 15-jarige dogter: Liza Honiball

Beste 15-jarige seun: Matt Nortje

Beste 16-jarige dogter: Luka Greyling

Beste 16-jarige seun: Edwin van Wyk

Beste 17-jarige dogter: Jean-Leigh du Toit

Beste 17-jarige seun: Rudolph Richter

Beste 19-jarige dogter: Niene Müller

Beste 19-jarige seun: Thembo Monareng


Atletiek Merietefunksie -   Mei 2017

Thembo Monareng WEN GOUD by Afrika Junior kampioenskap  (30 Jun ‘17)

#GarsieAtletiekTrots Brendon Skinner WEN spiesgooi en Niene Muller behaal 3de plek in die 800m by die Southern Reagan Kampioenskap in Zimbabwe

11 Junie #GarsieAtletiekTrots Brendon Skinner WEN spiesgooi en Niene Muller behaal 3de plek in die 800m by die Southern Reagan Kampioenskap in Zimbabwe

29 Junie #GarsieAtletiekTrots - Thembo Monareng WEN sy 100m heat met 'n tyd van 10.39 by die Africa Junior kampioenskap

30 Junie #GarsieAtletiekTrots -  Thembo Monareng​ WEN goud by die Afrika Junior kampioenskap  100m in 10.41sec #MooiSoThembo