Direkteur van die Gauteng Noord-Hoërskole Dogtershokkiekomitee, Verteenwoordig Gauteng Noord op Noordvaal-komitee Keurder Gauteng Noordproewe, Sameroepster van die ouderdomsgroepe, Nasionale vlak: SASHOC Dogtershokkiekomitee, SA- Keurder by 0/16 en 0/18 IPT

D1

Omari Pienaar Geyer (buite)  Jeanie Pienaar

D2

Kiekie van Wyk (hulp) Chris Bull

D3

Sarita Kruger

D16A

Chanel Dippenaar (hulp) Charlene Jonsson  Charlene@garsies.co.za

D16B

Rozanne Marais

D16C

Ulinda Human

D15A

Charlene Jonsson (hulp) Kiekie van Wyk

D15B

Suzanne Cilliers

D15C

Marna Fischer

D14A

Omari Pienaar Geyer (hulp) Marcia van Wyk

D14B

Danel du Plessis

D14C

Caelen Visagie

KONDISIONERING

Waldo van Heerden (buite)

AFRIGTERS

TOERNOOIE EN TOERE

VAKANSIE AKTIWITEITE 2019 17 - 20 Maart D16A Toernooi (Bloemhof) 17 - 20 Maart D14A en 14B Klinieke (Pretoria) 20 - 23 Maart D1 en D15A Klinieke (Pretoria) 27 - 30 Maart D15 Feestoernooi (TUIS) 29 - 31 Maart D14A Toernooi (Rodean - Johannesburg) 3 - 7 April D1 Toernooi (St Mary’s Waverley)

DOGTERSHOKKIE                  

DIREKTEUR      Jeanie Pienaar

ontwerp - eBantjes

BESTE SENIORS

Jean-Leigh du Toit (Beste speler)

Abygail Swanepoel (Senior voorspeler), Anemé Jacobs (Senior verdediger), Almay van der Linde (Senior middelveldspeler), Marili Burger (Doelwagter), Kemi Marokoane (Senior voorspeler)

BESTE JUNIORS

Lara de Beer (Beste speler) Chamonix Joubert (Junior voorspeler), Marinet Blom (Junior voorspeler), Ilani Combrink (Junior middelveldspeler), Isabel van Noord (Junior verdediger), Aimee Wiese (Junior verdediger)
TuksSkole-reeks 1stes 5de O/16A 4de O/15A 7de O/14A 3de Liga Garsies eindig algeheel 3de.  Die O/14A- en O/14C-spanne wen hul onderskeie ligas. 9 van die 12 spanne het onder die top-3 in die liga geëindig. Stadsbekerkompetisie O/14A-, O/15A- en O/16A-spanne speel in die finale ronde van die Stadsbeker.  Al drie hierdie spanne eindig 2de en die eerste span eindig 3de. Noordvaal-kompetisie Ons dogtershokkie kan spog dat ons in Pretoria een van die top 2-hokkieskole is.

HOOGTEPUNTE 2017

PRESTASIES 2017

Kemi Marokoane, Almay van der Linde, Abygail Swanepoel, Jean-Leigh du Toit, Kcylé Wyrley-Birch, Anemé Jacobs, Tahlita Kotze,

Marili Burger, Edell Marais

O/17 SA OEFENGROEP

O/18 PROVINSIAAL

Jean-Leigh du Toit

O/16 PROVINSIAAL

Joané Kruger, Anike van der Merwe,

Jana van Biljon

O/15 PROVINSIAAL

Tachiana d Nobrega, Jennifer Quirk, Aimee Wiese, Marinet Blom, Roché v Vuuren, René Gerryts

Lara de Beer
Lize vd Westhuyzen, Charmonix Joubert, Mienke,Seebach, Lenchen v Zyl, Megan Coetzer Luricia Erasmus

O/14 PROVINSIAAL

O/14 PROVINSIAAL

Isabel van Noord, Ilani Combrink

O/16 PROVINSIAAL

(BINNENSHUISE HOKKIE)
Carla Smit

SENIOR DAMES PROVINSIAAL

(BINNENSHUISE HOKKIE)
Amelie Claasen

TOEKENNINGS 2017

PRESTASIES  2018

26 SPELERS HAAL NORTHERN BLUE’S-SPANNE  D18 - Carla Smit (B), Amelie Claasen (A), Jean-Liegh du Toit (A), Jana van Biljon (B), Aneme Jacobs (A), Abygail Swanepoel (A), Tahlita Kotze (B) en Kemi Marokoane (A)  D16 - Ilani Combrink (A), Roche van Vuuren (B), Lara de Beer (A),Marinet Blom (B), Aimee Wiese (B) en Tachiana de Nobrega (B)  D15 - Luricia Erasmus (A), Danielle Abbott (B), Chamonix Joubert (A), Mienke Seebach (A), Ezmarie Vorster (B), Lize van der Westhuizen (A) en Dezi Maritz (A)  D14 - Samantha Adams (B), Felisity Bock (A), Suricka Nortje (A), Chane van Vuuren (A) en Fiona Kuhn (A)

1stes NOORDVAALWENNERS 2018

Kemi Marokoane

SA HOCKEY 5's-span

  (African Youth Games)

    SA 0/18A span

Jean-Leigh du Toit

Lara de Beer

Amelie Claasen

SA 0/18B-span

SA 0/17 Oefengroep

SA 0/16 Oefengroep

PROVINSIAAL - 0/21-span

Anemé Jacobs en Jean-Leigh du Toit

TUKS SKOLE-REEKS

eindig 2de in reeks

LIGA

1 eerste plek, 3 tweede plek en Algeheel 2de plek

NOORDVAAL

1stes wenners en 0/15A tweede plek

MERIETE TOEKENNINGS  2018

Kemi Marokoane Senior voorspeler Anemé Jacobs Senior middelveldspeler Jean-Leigh du Toit Senior verdediger
Chamonix Joubert Junior voorspeler Ilani Combrink Junior middelveldspeler Suricka Nortje Junior verdediger
Lara de Beer Beste doelwagter Amelie Claasen Beste doelwater

SPELER VAN DIE JAAR

Jean-Leigh du Toit

“CAPPING” 1stes  2019

DOGTERSHOKKIE

AFRIGTERS

TOERE EN TOERNOOIE

D1

Omari Pienaar Geyer (buite)  Jeanie Pienaar

D2

Kiekie van Wyk (hulp) Chris Bull

D3

Sarita Kruger

D16A

Chanel Dippenaar (hulp) Charlene Jonsson

D16B

Rozanne Marais

D16C

Ulinda Human

D15A

Charlene Jonsson (hulp) Kiekie van Wyk  D15B Suzanne Cilliers

D15C

Marna Fischer

D14A

Omari Pienaar Geyer (hulp) Marcia van Wyk

D14B

Danel du Plessis

D14C

Caelen Visagie

KONDISIONERING

Waldo van Heerden
dogtershokkie@garsies.co.za  Keurder Gauteng Noordproewe, Sameroepster van die ouderdoms- groepe, Nasionale vlak: SASHOC Dogtershokkie-komitee, SA-Keurder by 0/16 en 0/18 IPT Jeanie Pienaar  Direkteur	 Voorsitter van die Gauteng Noord-Hoërskole Dogtershokkie-komitee, Verteenwoordig Gauteng Noord op Noordvaal-komitee
ontwerp eBantjes
VAKANSIE AKTIWITEITE 2019 17 - 20 Maart D16A Toernooi (Bloemhof) 17 - 20 Maart D14A en 14B Klinieke (Pretoria) 20 - 23 Maart D1 en D15A Klinieke (Pretoria) 27 - 30 Maart D15 Feestoernooi (TUIS) 29 - 31 Maart D14A Toernooi (Rodean - Johannesburg) 3 - 7 April D1 Toernooi (St Mary’s Waverley)

HOOGTEPUNTE 2017

TuksSkole-reeks 1stes 5de O/16A 4de O/15A 7de O/14A 3de Liga Garsies eindig algeheel 3de.  Die O/14A- en O/14C-spanne wen hul onderskeie ligas. 9 van die 12 spanne het onder die top-3 in die liga geëindig. Stadsbekerkompetisie O/14A-, O/15A- en O/16A-spanne speel in die finale ronde van die Stadsbeker.  Al drie hierdie spanne eindig 2de en die eerste span eindig 3de. Noordvaal-kompetisie Ons dogtershokkie kan spog dat ons in Pretoria een van die top 2-hokkieskole is.

PRESTASIES 2017

O/17 SA OEFENGROEP

Jean-Leigh du Toit

Kemi Marokoane, Almay van der Linde, Abygail Swanepoel,

 Jean-Leigh du Toit, Kcylé Wyrley-Birch, Anemé Jacobs,

Tahlita Kotze, Marili Burger, Edell Marais

O/18 PROVINSIAAL

Joané Kruger, Anike van der Merwe, Jana van Biljon

Tachiana d Nobrega, Jennifer Quirk, Aimee Wiese,

Marinet Blom, Roché v Vuuren, René Gerryts

Lara de Beer
Lize vd Westhuyzen, Charmonix Joubert, Mienke,Seebach, Lenchen v Zyl, Megan Coetzer Luricia Erasmus

O/14 PROVINSIAAL

O/14 PROVINSIAAL

O/16 PROVINSIAAL

O/15 PROVINSIAAL

Isabel van Noord, Ilani Combrink

O/16 PROVINSIAAL

(BINNENSHUISE HOKKIE)
Carla Smit

SENIOR DAMES PROVINSIAAL

(BINNENSHUISE HOKKIE)
Amelie Claasen

TOEKENNINGS 2017

BESTE SENIORS

Jean-Leigh du Toit (Beste speler)

Abygail Swanepoel (Senior voorspeler) Anemé Jacobs (Senior verdediger) Almay van der Linde (Senior middelveldspeler) Marili Burger (Doelwagter) Kemi Marokoane (Senior voorspeler)

BESTE JUNIORS

Lara de Beer (Beste speler) Chamonix Joubert (Junior voorspeler) Marinet Blom (Junior voorspeler) Ilani Combrink (Junior middelveldspeler) Isabel van Noord (Junior verdediger) Aimee Wiese (Junior verdediger)

PRESTASIES 2018

           

26 SPELERS HAAL NORTHERN BLUE’S

D18 - Carla Smit (B), Amelie Claasen (A), Jean-Liegh du Toit (A), Jana van Biljon (B), Aneme Jacobs (A), Abygail Swanepoel (A), Tahlita Kotze (B) en Kemi Marokoane (A) D16 - Ilani Combrink (A), Roche van Vuuren (B), Lara de Beer (A),Marinet Blom (B), Aimee Wiese (B) en Tachiana de Nobrega (B) D15 - Luricia Erasmus (A), Danielle Abbott (B), Chamonix Joubert (A), Mienke Seebach (A), Ezmarie Vorster (B), Lize van der Westhuizen (A) en Dezi Maritz (A) D14 - Samantha Adams (B), Felisity Bock (A), Suricka Nortje (A), Chane van Vuuren (A) en Fiona Kuhn (A)

1stes NOORDVAALWENNERS 2018

TUKS SKOLE-REEKS

2de in reeks

LIGA

1 eerste plek 3 tweede plekke Algeheel 2de plek

NOORDVAAL

1stes wenners 0/15A 2de plek

Kemi Marokoane

SA HOCKEY 5's-span

  (African Youth Games)

    SA 0/18A-span

Jean-Leigh du Toit

Lara de Beer

Amelie Claasen

SA 0/18B-span

SA 0/17 Oefengroep

SA 0/16 Oefengroep

PROVINSIAAL - 0/21-span

Anemé Jacobs en Jean-Leigh du Toit

MERIETE TOEKENNINGS  2018

Kemi Marokoane Senior voorspeler Anemé Jacobs Senior middelveldspeler Jean-Leigh du Toit Senior verdediger
Chamonix Joubert Junior voorspeler Ilani Combrink Junior middelveldspeler Suricka Nortje Junior verdediger
Lara de Beer Beste doelwagter Amelie Claasen Beste doelwater

SPELER VAN DIE JAAR

Jean-Leigh du Toit

“CAPPING” 1stes  2019

Hoërskool Garsfontein