AFRIGTERS

PRESTASIES 2018

YSBERE KRIEKET                 

Malan Morkel

CSA Vlak 3 afrigter

Elmar Dorey

1ste span afrigter CSA Vlak 3 afrigter

DIREKTEUR      Malan Morkel

ontwerp - eBantjes
OudGarsie Ivan Kriek ontvang toekenning BESTE KOLWER  (TUKS) en Christiaan Oberholzer  aangewys as BESTE PROVINSIALE 0/15 SPELER tydens Titans-prysuitdeling
OudGarsie Beyers Swanepoel ontvang toekenning by Knights (Vrystaat)  vir BESTE JUNIOR  AMATEURSPELER
Christiaan Oberholzer ontvang toekenning vir BESTE 0/15 KRIEKETSPELER tydens CSA se prysuitdeling in Sandton

GarsieYsBere 15A naaswenners

van NoordVaal Gunn & Moore FINAAL

GarsieYsBere 1A WENNERS van Noordvaal Gunn & Moore FINAAL       

Garsies 248 vir 8 wen

Waterkloof met 2 paaltjies

Raynard van Niekerk Man van die Wedstryd

HOOGTEPUNTE 2018

TOEKENNINGS 2018

Reynecke Shaikh deel van Krieket SA se 0/17-oefengroep en word later verkies tot die Northerns 0/19A-span
‘n Unieke EERSTE vir Garsie Krieket waar 6 maatskappye eienaarskap neem van 6 Garsie spanne wat teen mekaar meeding in ‘n T20 KRIEKETFEES

PRESTASIES 2017

Garsies lewer die jaar ‘n rekordgetal provinsiale spelers op.

PROVINSIALE SPELERS

Juandré Scheepers en Reynecke Shaikh word verkies tot die Northerns O/17A-span Robert Ferreira word verkies tot die Northerns O/17B-span Christiaan Oberholzer, SW Kemp en Ralff Schmidt word verkies tot die Northerns O/15Aspan

100 ste WEDSTRYD VIR GARSIEYSBERE 1A

 

TOEKENNINGS 2017

SENIOR BOULER, KRIEKETTROFEË VIR LOJALITEIT EN KRIEKETSPELER VAN DIE JAAR

Marco van Biljon

SENIOR SPELER VAN DIE JAAR

Juandré Scheepers

SENIOR KOLWER VAN DIE JAAR

Raynard van Niekerk

SENIOR VELDWERKER VAN DIE JAAR

Eduard Neuhoff

JUNIOR SPELER VAN DIE JAAR

Christiaan Oberholzer

JUNIOR BOULER VAN DIE JAAR

Zander Nel

BELOWENDSTE JUNIOR SPELER VAN DIE JAAR

Benco van der Walt
Juandré Scheepers en Marco van Miljon

1A WENNERS Noordvaal Gunn & Moore FINAAL Garsies 248 vir 8 wen Waterkloof met 2 paaltjies

1A (314 in 50) wen Hans Moore (144/10) met 171 lopies in kwarteind van Noordvaal Gunn & Moore

1A (280/8) wen Potch Volkskool (279 almal uit) in semi-finaal van Noordvaal Gunn & Mooremet 2 paaltjies

1A wen Affies met 4 paaltjies

1A (269 in 20) wen Paarl Boys High (120 vir 9 in 20 beurte) met 148 lopies

1A wen Waterkloof (216 almal uit) met 129 lopies 1A (114/4) wen Eldoraigne (113/7) met 6 paaltjies in 10 beurte 1A (257 in 50) wen Centurion (151 almal uit) met 106 lopies 1A (333/9) wen Northcliff (46/10) 1A wen H/s Nelspruit met 32 lopies 1A wen H/s Rustenburg met 213 lopies 1A wen Uplands met 35 lopies 1A (109 vir 3 in 16 beurte) wen Potch Gimmies (108 vir 6 in 20 beurte) 1A (360 vir 5 in 50) wen Titans Academy (260 vir 10 in 43) met 100 lopies 1A (158/3 in 23) wen KES (152 almal uit) met 7 paaltjies 1A wen Prestige College met 8 paaltjies 1B (180/00 wen Cornwall Hill College (177/10) met 10 paaltjies. 1B (247/10) wen Middelburg (110/10) 1B (283/8) wen Heidelberg Volkskool 69/10 1B (256/10) verloor Randburg 1A (264) 1B (195/5 in 43.2) wen Centurion (192/10 in 37) met 5 paaltjies 2A (95/1 in 9.1 beurte) wen Akasia (93/10 na 17 beurte) met 9 paaltjies 2B (187/8 in 20 beurte) wen Midstream (176/10) met 12 lopies 1C 104/2 wen Menlo 142/10 Garsies teken 104/2 (wen met 8 paaltjies) 1C (311/7) wen Wonderboom 1B (132/10) 1C (438/5 in 50 beurte) wen Waterkloof 1C (253/10) 1C (239/4) wen Montana 1B (237/9) met 6 paaltjies 15A naaswenners NoordVaal Gunn & Moore FINAAL 15A (88/2 na 9 beurte) wen Helpmekaar (87/10 22.1 beurte) in semi-finaal van Noordvaal Gunn & Moore met 8 paaltjies 15A (202/10) wen EG Jansen (102/10) met 100 lopies in die Noordvaal Gunn & Moorehalfeindstryd 15A (104/2) wen Menlo (98/6) met 7 lopies in 20 beurte 15A (264/10 in 49.4 beurte) wen Menlo (uitgeboul vir 102 in 21 beurte) met 162 lopies 15A (198/10) wen Northcliff (161/10) in 37 beurte 15A (414/50) wen H/s Middelburg (83/10) 15A (204/9) wen EG Jansen (202/10) 15A (113/0) wen H/s Brits (107/10) 15A (466/10 in 4 beurte) wen Heidelberg Volkskool (202/10) 15A (274/10 in 49 beurte) wen Potch Gimmies (225/10 in 45.1 beurte) 15A (400/9 in 50) wen Prestige 15A (74/10 in 24.4) met 326 lopies 15A (145/3) wen Cornwall Hill College (144/10) met 7 paaltjies 15A (295/8 in 39) wen Centurion 15A (104/10 in 24.5) met 192 lopies 15A (206/3) wen Pretoria Boys High (200/10) met 7 paaltjies  14A (62/2) wen Centurion (60/10) in 18 beurte met 8 paaltjies  14A (182/3) wen Waterkloof (178/8) in 30 beurte met 4 lopies  14A (142/2) wen Menlo (101/10) met 41 lopies  14A wen Jeppe Boys 14B met 302 lopies  14A (165/3) wen All Rounder Cricket Academy (Kaap) (110/4) in 20 beurte  14A (286/5) wen Potch Gim 15A (156/10)  14A (126/4) 26 beurte wen Uplands College 15A (125/10) 32 beurte  14A (151/4) wen Wynberg Boys High (122/9) in 20 beurte 14A (159/10) wen Cornwall Hill College (156/10) met 8 paaltjies  14B wen Tuine met 160 lopies.  14B wen Montana met 10 paaltjies. Montana 48/10  14B wen St Stithians met 37 lopies  14B wen Randburg

UITSLAE 2018

TOEKENNINGS 2018

Wisseltrofee vir Lojaliteit en Prestasie

Robbert Ferreira

Beste Junior Bouler

 

Theo Jacobs

Junior Kolwer

Jay-Deé Olivier

Junior Veelsydigheid en Beste Speler

Benco van der Walt

Beste Senior Bouler

 

Raynard van Nieker

Senior Kolwer

Christiaan Oberholzer

Senior Veelsydigheid vd Jaar en 0/19 Northerns

Juandré Scheepers

1A Rihann van der Merwe		Vlak 2		Mark Joubert  			Vlak 2 	 Janneman Basson		Vlak 2		André van Vollenhoven		Vlak 1  Elmar Dorey    			Vlak 3 		elmar@garsies.co.za  14A Odine Kirsten			Vlak 2		 (voormalige dames Protea-speler)					  Koketso Phalama			Vlak 2
Garsies se eerste T20  Power Hitting MasterClass aangebied deur Albie Morkel

   YSBERE KRIEKET

AFRIGTERS

Malan Morkel

Direkteur Krieket CSA Vlak 3 afrigter

Elmar Dorey

CSA Vlak 3 afrigter Afrigter -1 ste Span

PRESTASIES 2017

Garsies lewer die jaar ‘n rekordgetal provinsiale spelers op.

PROVINSIALE SPELERS

Juandré Scheepers en Reynecke Shaikh

Northerns O/17A-span

Robert Ferreira  - Northerns O/17B-span Christiaan Oberholzer, SW Kemp en Ralff Schmidt - Northerns O/15Aspan

100 ste WEDSTRYD VIR GARSIEYSBERE 1A

TOEKENNINGS 2017

SENIOR BOULER, KRIEKETTROFEË VIR

LOJALITEIT EN KRIEKETSPELER

VAN DIE JAAR

Marco van Biljon

SENIOR SPELER VAN DIE JAAR

Juandré Scheepers

SENIOR KOLWER VAN DIE JAAR

Raynard van Niekerk

SENIOR VELDWERKER VAN DIE JAAR

Eduard Neuhoff

JUNIOR SPELER VAN DIE JAAR

Christiaan Oberholzer

JUNIOR BOULER VAN DIE JAAR

Zander Nel

BELOWENDSTE JUNIOR SPELER

VAN DIE JAAR

Benco van der Walt
Juandré Scheepers en Marco van Miljon
ontwerp eBantjes

PRESTASIES 2018

GarsieYsBere 15A naaswenners

van NoordVaal Gunn & Moore FINAAL

GarsieYsBere 1A WENNERS

Noordvaal Gunn & Moore FINAAL       

Garsies 248 vir 8 wen Waterkloof met 2 paaltjies

Raynard van Niekerk Man van die Wedstryd
OudGarsie Ivan Kriek ontvang toekenning BESTE KOLWER  (TUKS) en Christiaan Oberholzer  aangewys as BESTE PROVINSIALE 0/15 SPELER tydens Titans-prysuitdeling
OudGarsie Beyers Swanepoel ontvang toekenning by Knights (Vrystaat)  vir BESTE JUNIOR  AMATEURSPELER
Christiaan Oberholzer ontvang toekenning vir BESTE 0/15 KRIEKETSPELER tydens CSA se prysuitdeling in Sandton
Reynecke Shaikh deel van Krieket SA se 0/17-oefengroep en word later verkies tot die Northerns 0/19A-span

TOEKENNINGS 2018

HOOGTEPUNTE 2018

1A WENNERS Noordvaal Gunn&Moore FINAAL

      Garsies 248 vir 8 wen Waterkloof met 2 paaltjies

1A (314 in 50) wen Hans Moore (144/10) met 171

      lopies in kwarteind van Noordvaal Gunn & Moore

1A (280/8) wen Potch Volkskool (279 almal uit)        in semi-finaal van Noordvaal Gunn&Moore       met 2 paaltjies

1A wen Affies met 4 paaltjies

1A (269 in 20) wen Paarl Boys High (120 vir 9 in 20 beurte)

     met 148 lopies

1A wen Waterkloof (216 almal uit) met 129 lopies 1A (114/4) wen Eldoraigne (113/7) met 6 paaltjies in 10 beurte 1A (257 in 50) wen Centurion (151 almal uit) met 106 lopies 1A (333/9) wen Northcliff (46/10) 1A wen H/s Nelspruit met 32 lopies 1A wen H/s Rustenburg met 213 lopies 1A wen Uplands met 35 lopies 1A (109 vir 3 in 16 beurte) wen Potch Gimmies (108 vir 6       in 20 beurte) 1A (360 vir 5 in 50) wen Titans Academy (260 vir 10 in 43)      met 100 lopies 1A (158/3 in 23) wen KES (152 almal uit) met 7 paaltjies 1A wen Prestige College met 8 paaltjies 1B (180/00 wen Cornwall Hill College (177/10) met 10 paaltjies. 1B (247/10) wen Middelburg (110/10) 1B (283/8) wen Heidelberg Volkskool 69/10 1B (256/10) verloor Randburg 1A (264) 1B (195/5 in 43.2) wen Centurion (192/10 in 37) met 5 paaltjies 2A (95/1 in 9.1 beurte) wen Akasia (93/10 na 17 beurte)      met 9 paaltjies 2B (187/8 in 20 beurte) wen Midstream (176/10) met 12 lopies 1C 104/2 wen Menlo 142/10 Garsies teken 104/2 (wen      met 8 paaltjies) 1C (311/7) wen Wonderboom 1B (132/10) 1C (438/5 in 50 beurte) wen Waterkloof 1C (253/10) 1C (239/4) wen Montana 1B (237/9) met 6 paaltjies 15A naaswenners NoordVaal Gunn & Moore FINAAL 15A (88/2 na 9 beurte) wen Helpmekaar (87/10 22.1 beurte)      in semi-finaal van Noordvaal Gunn & Moore met 8 paaltjies 15A (202/10) wen EG Jansen (102/10) met 100 lopies      in Noordvaal Gunn & Moorehalfeindstryd 15A (104/2) wen Menlo (98/6) met 7 lopies in 20 beurte 15A (264/10 in 49.4 beurte) wen Menlo (uitgeboul vir 102      in 21 beurte) met 162 lopies 15A (198/10) wen Northcliff (161/10) in 37 beurte 15A (414/50) wen H/s Middelburg (83/10) 15A (204/9) wen EG Jansen (202/10) 15A (113/0) wen H/s Brits (107/10) 15A (466/10 in 4 beurte) wen Heidelberg Volkskool (202/10) 15A (274/10 in 49 beurte) wen Potch Gimmies (225/10      in 45.1 beurte) 15A (400/9 in 50) wen Prestige 15A (74/10 in 24.4) met 326 lopies 15A (145/3) wen Cornwall Hill College (144/10) met 7 paaltjies 15A (295/8 in 39) wen Centurion 15A (104/10 in 24.5)      met 192 lopies 15A (206/3) wen Pretoria Boys High (200/10) met 7 paaltjies  14A (62/2) wen Centurion (60/10) in 18 beurte met 8 paaltjies  14A (182/3) wen Waterkloof (178/8) in 30 beurte met 4 lopies  14A (142/2) wen Menlo (101/10) met 41 lopies  14A wen Jeppe Boys 14B met 302 lopies  14A (165/3) wen All Rounder Cricket Academy (Kaap) (110/4)      in 20 beurte  14A (286/5) wen Potch Gim 15A (156/10)  14A (126/4) 26 beurte wen Uplands College 15A (125/10)      in 32 beurte  14A (151/4) wen Wynberg Boys High (122/9) in 20 beurte 14A (159/10) wen Cornwall Hill College (156/10) met 8 paaltjies  14B wen Tuine met 160 lopies.  14B wen Montana met 10 paaltjies. Montana 48/10  14B wen St Stithians met 37 lopies  14B wen Randburg
Garsies  0/13 Uitnodiging speel in dioe FINAAL van die TITANS JUNIOR BASH op SuperSportPark)

UITSLAE  2018

Wisseltrofee vir Lojaliteit en Prestasie

Robbert Ferreira

Beste Junior Bouler

 

Theo Jacobs

Junior Kolwer

Jay-Deé Olivier

Junior Veelsydigheid en Beste Speler

Benco van der Walt

Beste Senior Bouler

 

Raynard van Nieker

Senior Kolwer

Christiaan Oberholzer

Senior Veelsydigheid vd Jaar en 0/19 Northerns

Juandré Scheepers

PRESTASIES 2018

‘n Unieke EERSTE vir Garsie Krieket waar 6 maatskappye eienaarskap neem van 6 Garsie spanne wat teen mekaar meeding in ‘n T20 KRIEKETFEES
Garsies se eerste T20  Power Hitting MasterClass aangebied deur Albie Morkel

1A

Elmar Dorey

Vlak 3

1B Rihann van der Merwe          Vlak 2 Mark Joubert           Vlak 2 15A Janneman Basson           Vlak 2 André van Vollenhoven   Vlak 1 14A Odine Kirsten         Vlak 2 (VOORMALIGE DAMES PROTEA-SPELER) Koketso Phalama Vlak 2

Hoërskool Garsfontein