ontwerp - eBantjes

Gustav Theunissen

Bestuurshoof Bemarking, Werwing, Kommunikasie, Fasiliteite en Fondsinsamelings

BERERUGBY              

DIREKTEUR      Ryno van der Merwe

1STE SPAN

Johan du Plessis Hoofafrigter
Burger Lindeque Skrums (alle spanne) burger@garsies.co.za
Johan van Rooyen Kondisioneerder JohanVR@garsies.co.za
Gustav Theunissen  Spanbestuurder gustav@garsies.co.za
Ryno van der Merwe Hulpafrigter rugby@garsies.co.za

AFRIGTERS

0/16B  Gustav Theunissen  (Hoofafrigter)	gustav@garsies.co.za	 Louis Scheepers (Voorspelers) 2de SPAN Chris Labuschagne  5de SPAN Ijan Louw					ijan@garsies.co.za  Ivan Jooste Hoofafrigter)		Ivan@garsies.co.za				 Louis Joubert (Hulpafrigter) 0/16A 0/14B Andries Kruger Jacques Mathee  (Hoofafrigter)	Jacques.Matthee@garsies.co.za  0/14C 0/16C Sarel Naudé 				Sarel@garsies.co.za Jan Skozana (Hoofafrigter)  0/15A Eugene Rossouw				EugeneR@garsies.co.za 3de SPAN Johan de Vaal				johan@garsies.co.za					 4de SPAN Corrie Scheepers (Hulpafrigter) Damain van Wyk (Hulpafrigter)  Wolla Prinsloo  (Hoofafrigter)		wolla@garsies.co.za  0/15B Tobie Holtzhausen (Hoofafrigter) Sarel Naudé (Spanbestuurder)	Sarel@garsies.co.za	  0/14A

BEPALINGS

22 - 23 Jan 24 Febr 3 Maart 6 Maart 10 Maart 17 Maart 17 Maart 20 Maart 28 Maart 28 Mrt - 3 Apr 29 Mrt - 3 Apr 31 Maart 28 Mrt - 1 Apr 14 Apr 18 Apr 21 Apr 25 Apr 28 Apr 30 Apr 5 Mei 9 Mei 12 Mei 19 Mei 26 Mei 2 Junie 9 Junie 16 Junie 25 - 30 Jun 25 - 30 Jun 2 - 7 Jul 21 Jul 28 Jul 1 Aug 4 Aug 11 Aug 18 Aug 25 Aug 31 Aug - 1 Sept 7 Sept - 8 Sept 15 Sept 21 Sept - 22 Sept
Fiksheidtoetse Proewe Proewe 2 - EG Jansen Prestige Aand - Witteberg TuksReeks - Middelburg TuksReeks - Kempton Park Vriendskaplik - Boland Landbou TuksReeks - Kempton Park TuksReeks - Transvalia Outeniqua Rugby Week Paarl Gimnasium Rugby Week Camp Discovery Noord/Suid Outeniqua & Grey College TuksReeks - Pietersburg Vriendskaplik - FA Odendal Tuksreeks - Monument Vriendskaplik - Eldoraigne Grey PE Grey PE Tuksreeks - Finaal Vriendskaplik - Kempton Park Virseker - HTS Middelburg Virseker - EG Jansen Virseker - Menlo Park Loslooitjie Virseker - Monument Loslooitjie Noordvaal Provinsiale Toernooi Grant Khomo & O/13 Craven Week Craven & Akademie Week Virseker - Helpmekaar Virseker - Nelspruit Grammer School of Leeds Virseker - Transvalia Virseker - Halfeind Virseker - Finaal Southdowns Montana 7's Marius Schoeman 7's Loslooitjie Noordvaal 7's Finaal
Squad Alle spanne Alle spanne 1ste Alle spanne 3 & Juniors 1ste 1ste & 2de Alle spanne O/14A O/16A O/15A 1ste & 2de Alle spanne B-spanne Alle spanne B-spanne A-spanne A-spanne Alle spanne B-spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne O/16 & O/18 O/13 & O/16 O/18 Alle spanne Alle spanne 16, 2des &3des Alle spanne O/17's O/17's O/17's O/17's
Tuis Loftus Versfeld Tuis Tuis Paarl Kemptonpark Vanderbijlpark George Paarl Camp Discovery Menlopark                                       Tuis FA Odendal Krugersdorp Tuis Oos-Kaap Oos-Kaap LC de Villiers Kemptonpark Middelburg Tuis Tuis               Krugersdorp                                    Kimberley Paarl Boys High Tuis Tuis Tuis Vanderbijl                                                                        Montana Paarl Gimnasium                                     Menlopark

PRESTASIES 2018

SA 0/18 7’s

Diego Appollis

PRESTASIES 2017

SA SKOLE

Diego Appollis (enigste Blou Bul in span)

CRAVENWEEK

Keagan Johannes

“TOUCH”RUGBY

Jimmy Dhlomo, Lindo Mahlangu

JJ van Zyl, Keanu Prinsloo, Allen Kelbrick, Ruben Roodt

Campwill Willemse, Wesley Thompson, Brailon Brandt, Allen Kelbrick, Steven Billing

BLOU BULLE NOORDVAAL

BLOU BULLE AKADEMIESPAN

Jurich Claasens (o/kaptein), mnr J van Rooyen, Raynard Roets, Dillon Olckers, Geraldo Flusk

Jaryd Scheepers, Stefan Teblanché

Dillon Venter, Chris van Niekerk

0/16B NOORDVAALSPAN

0/16C NOORDVAALSPAN

TOEKENNINGS 2017

TuksSkole-reeks

2de

 (2de span wen dié toernooi)

Noord/Suidtoernooi

1stes wen Boland Landbou

Virsekerbeker (Makroskole)

1stes EN 0/15A haal halfeindstryd

Blou Bul Stadsbeker

wenners (4de jaar in ‘n ry)

GarsieBere lewer 20 provinsiale spelers op vir die verskeie Blou Bul-spanne. Diego Appollis en Keagen Johannnes is in die O/18-Cravenweekspan ingesluit, terwyl Brailon Brandt, Campwill Willemse,Steven Billings, Bjorken Hendriks, Wesley Thompson en Allen Kelbrick die Blou Bul-akademie- span gehaal het. Op hulle beurt is JJ v Zyl, Keanu Prinsloo, Juandré Scheepers en Ruben Roodt in die NWU-Noordvaal-span opgeneem. Diego Appollis is die enigste Blou Bul-speler wat in die SA-Skolespan opgeneem is. Wat die O/16’s betref, is Jurich Claasens (onderkaptein), Geraldo Flusk, Reynard Roets en Duqane Lewis tot die Grant Khomospan verkies en mnr Johan van Rooyen was weer vanjaar deel vandie afrigtingspan. Jaryd Scheepers en Stefan Terblanche is tot die Noordvaal B-span en Chris van Niekerk en Dylan Venter tot die Noordvaal C-span verkies.

HOOGTEPUNTE

BESTE SPELERS

Jurich Claasens (Junior), Steven Billing (Senior)  John Hendry van der Linde (O/15), Jurich Claasens (O/16), Hugo

Meiring (O/14)

MEES TOEGEWYDE SPELER

Jaryd Scheepers

TROFEÉ - EERSTE SPAN

Jordan van Dyk (Kaptein van die Eerste Span) wat aangewys is as die span wat die aanskoulikste en beste rugby

speel.

SPELER VAN DIE JAAR

Jordan van Dyk (Kaptein van die Eerste Span)

SKOPKONINGS

Nathan Jacobs (Junior), Barry Schoombee (Senior)

GARSIE BLITSBERE (7’s)

0/17 SPAN

0/15 SPAN

BLOU BULSPELERS

Campwill Willemse en Diego Appollis is ook in die SA-7’s-span ingesluit, asook in die High Performance Squad

SA 7’s SPELERS

Jurich Claasen (kaptein), Gustav Meyer, Martin Austen, Jayden Visage en Campwill Willemse is almal ingesluit in die Blou Bul 7’s-span.

Diego Appollis

Jurich Claasens

SA 0/18 OEFENGROEP

Diego Appollis

GRANT KHOMO-SPAN

ontwerp eBantjes


Ryno van der Merwe

Direkteur  Rugby

   BERE RUGBY

Gustav Theunissen

Bestuurshoof Bemarking, Werwing, Kommunikasie, Fasiliteite en Fondsinsamelings
gustav@garsies.co.za

1STE SPAN

AFRIGTERS

Johan du Plessis Hoofafrigter
Ryno van der Merwe Hulpafrigter rugby@garsies.co.za
Burger Lindeque Skrums (alle spanne) burger@garsies.co.za
Johan van Rooyen Kondisioneerder JohanVR@garsies.co.za
Gustav Theunissen  Spanbestuurder gustav@garsies.co.za

0/16B

Gustav Theunissen   (Hoofafrigter)

2de SPAN

Chris Labuschagne

5de SPAN

Ijan Louw ijan@garsies.co.za

0/16A

0/14B

Andries Kruger
Jacques Mathee  (Hoofafrigter) Jacques.Matthee@garsies.co.za Corrie Scheepers (Hulpafrigter) Damain van Wyk (Hulpafrigter)

0/14C

0/16C

Sarel Naudé Sarel@garsies.co.za
Jan Skozana (Hoofafrigter)

0/15A

Eugene Rossouw EugeneR@garsies.co.za

3de SPAN

Johan de Vaal johan@garsies.co.za

4de SPAN

Wolla Prinsloo  (Hoofafrigter) wolla@garsies.co.za

0/15B

Tobie Holtzhausen (Hoofafrigter) Sarel Naudé (Spanbestuurder) Sarel@garsies.co.za

0/14A

TEGNIES BOKSMART

Willie van Blerk
Ivan Jooste (Hoofafrigter) Ivan@garsies.co.za Louis Joubert (Hulpafrigter)

BEPALINGS

WEDSTRYDE SPANNE  PLEK
22-23 Jan 24 Febr 3 Maart 6 Maart 10 Maart 17 Maart 17 Maart 20 Maart 28 Maart 28 Mrt-3 Apr 29 Mrt-3 Apr 31 Maart 28 Mrt-1 Apr 14 Apr 18 Apr 21 Apr 25 Apr 28 Apr 30 Apr 5 Mei 9 Mei 12 Mei 19 Mei 26 Mei 2 Junie 9 Junie 16 Junie 25-30 Jun 25-30 Jun 2 - 7 Jul 21 Jul 28 Jul 1 Aug 4 Aug 11 Aug 18 Aug 25 Aug 31 Aug-1 Sept 7 Sept -8 Sept 15 Sep 21-22 Sept
Squad Alle spanne Alle spanne 1ste Alle spanne 3 & Juniors 1ste 1ste & 2de Alle spanne O/14A O/16A O/15A 1ste & 2de Alle spanne B-spanne Alle spanne B-spanne A-spanne A-spanne Alle spanne B-spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne O/16 & O/18 O/13 & O/16 O/18 Alle spanne Alle spanne 16, 2&3des Alle spanne O/17's O/17's O/17's O/17's
Fiksheidtoetse Proewe Proewe 2 - EG Jansen Prestige Aand - Witteberg TuksReeks - Middelburg TuksReeks - Kempton Park Vriendskaplik - Boland Land TuksReeks - Kempton Park TuksReeks - Transvalia Outeniqua Rugby Week Paarl Gimnasium Camp Discovery Noord/Suid Outeniqua & Grey College TuksReeks - Pietersburg Vriendskaplik - FA Odendal Tuksreeks - Monument Vriendskaplik - Eldoraigne Grey PE Grey PE Tuksreeks - Finaal Vriendskaplik - Kempton Virseker - HTS Middelburg Virseker - EG Jansen Virseker - Menlo Park Loslooitjie Virseker - Monument Loslooitjie Noordvaal Prov Toernooi Grant Khomo & O/13 Craven Craven & Akademie Week Virseker - Helpmekaar Virseker - Nelspruit Grammer School of Leeds Virseker - Transvalia Virseker - Halfeind Virseker - Finaal Southdowns Montana 7's Marius Schoeman 7's Loslooitjie Noordvaal 7's Finaal
Tuis Loftus Tuis Tuis Paarl Kempton Vanderbijl George Paarl Camp Discovery Menlopark Tuis FA Odendal Krugersdorp Garsfontein Oos-Kaap Oos-Kaap LC de Villiers Kempton Middelburg Tuis Tuis             Krugersdorp                                    Kimberley Paarl BH Tuis Tuis Tuis Vanderbijl                                                                        Montana Paarl Gimnasium                                     Menlopark

TuksSkole-reeks  - Algeheel 2de 

(2de span wen dié toernooi) (2017)

Noord/Suidtoernooi

1stes wen Boland Landbou (2018)

Virsekerbeker (Makroskole)

1stes 0/15A haal die halfeindstryd (2017)

Blou Bul Stadsbeker

wenners (4de jaar in ‘n ry) (2107)

GarsieBere lewer 20 provinsiale spelers op vir die verskeie Blou Bul-spanne. Diego Appollis en Keagen Johannnes is in die O/18-Cravenweekspan ingesluit, terwyl Brailon Brandt, Campwill Willemse, Steven Billings, Bjorken Hendriks, Wesley Thomp- son en Allen Kelbrick die Blou Bul-akademie-span gehaal het. Op hulle beurt is JJ v Zyl, Keanu Prinsloo, Juandré Scheepers en Ruben Roodt in die NWU-Noordvaal-span opgeneem. Diego Appollis is die enigste Blou Bul-speler wat in die SA-Skolespan opgeneem is. Wat die O/16’s betref, is Jurich Claasens (onderkaptein), Geraldo Flusk, Reynard Roets en Duqane Lewis tot die Grant Khomospan verkies en mnr Johan van Rooyen was weer vanjaar deel vandie afrigtingspan. Jaryd Scheepers en Stefan Terblanche is tot die Noordvaal B-span en Chris van Niekerk en Dylan Venter tot die Noordvaal C-span verkies.

HOOGTEPUNTE

PRESTASIES 2017

SA SKOLE

Diego Appollis  (enigste Blou Bul in span)

CRAVENWEEK

Keagan Johannes, Diego Appollis

“TOUCH”RUGBY

Jimmy Dhlomo, Lindo Mahlangu

JJ van Zyl, Keanu Prinsloo, Allen Kelbrick, Ruben Roodt

Brailon Brandt, Allen Kelbrick, Steven Billing

BLOU BULLE NOORDVAAL

BLOU BULLE AKADEMIESPAN

Campwill Willemse, Wesley Thompson,

Jurich Claasens (o/kaptein), mnr J van Rooyen,

Raynard Roets, Dillon Olckers, Geraldo Flusk

Jaryd Scheepers, Stefan Terblanché

0/16B NOORDVAALSPAN

0/16C NOORDVAALSPAN

GRANT KHOMO-SPAN

Dillon Venter, Chris van Niekerk

TOEKENNINGS 2017

BESTE SPELERS

Jurich Claasens (Junior), Steven Billing (Senior) 

John Hendry van der Linde (O/15),

Jurich Claasens (O/16), Hugo Meiring (O/14)

MEES TOEGEWYDE SPELER

Jaryd Scheepers

TROFEÉ - EERSTE SPAN

Jordan van Dyk (Kaptein van die Eerste Span)

wat aangewys is as die span wat die

aanskoulikste en beste rugby speel.

SPELER VAN DIE JAAR

Jordan van Dyk (Kaptein van die Eerste Span)

SKOPKONINGS

Nathan Jacobs (Junior),

Barry Schoombee (Senior)

GARSIE BLITSBERE (7’s)

0/17 SPAN

0/15 SPAN

Campwill Willemse en Diego Appollis is ook in die SA-7’s span ingesluit, asook in die High Performance Squad

SA 7’s SPELERS

Jurich Claasen (kaptein), Gustav Meyer, Martin Austen,  Jayden Visage en Campwill Willemse is almal ingesluit in die Blou Bul 7’s-span. 

BLOU BULSPELERS

BLOU BULLE AKADEMIESPAN

PRESTASIES 2018

SA 0/18 7’s

Diego Appollis

Louis Scheepers       (Voorspelers)

Hoërskool Garsfontein