Sadiba Tuis Loftus Versveld Kemptonpark George Paarl TUIS Affies Rustenburg TUIS   TUIS                                    Kimberley Kimberley TUIS TUIS Weg TUIS Nelspruit Grey Kollege Boksburg Helpmekaar Noordheuwel                               TUIS     Montana Paarl Gimnasium                                     Menlopark
VAKANSIE VAKANSIE
Fiksheidtoetse Proewe 1stes spankamp Proewe Prestige Aand  vs Boland Landbou Vriendskaplik vs Kemptonpark Outeniqua-week Paarl Gimnasium-week NoordSuid vs Outeniqua en Grey (Bloem) Francois Swart Toernooi (Affies) Vriendskaplik vs Rustenburg VirSeker vs Waterkloof Losloodjie Opwarming vir Wildeklawer Losloodjie Wildeklawer vs Oakdale en Diamantveld  Wildeklawer vs Glenwood VirSeker vs HTS Middelburg VirSeker vs Monnas VirSeker vs Menlo Laerskole Bondedag (op ons velde) Losloodjie Provinsiale Bondedag Noorvaal Provinsiale Toernooi Grant Khomo & 0/13 Craven Week Craven & Akademie Week Virseker vs EG Jansen Virseker vs Helpmekaar Virseker vs Noordheuwel Virseker vs Transvalia Virseker - Halfeind Virseker - Finaal Southdowns (0/15’s en 0/17’s) Montana 7's (0/15’s en 0/17’s) Marius Schoeman 7's (0/17’s) Noordvaal 7's Finaal (0/15’s en 0/17’s)
10 - 11 Jan 28 Febr 2 Maart 2 Maart 5 Maart 9 Maart 15 - 20 Mrt 15 - 20 Mrt 15 - 19 Mrt 20 - 25 Mrt 6 Apr 13 Apr 20 Apr 24 Apr 27 Apr 2 Mei 4 Mei 11 Mei 18 Mei 25 Mei 1 Junie 8 Junie 15 Junie 17 - 22 Junie 24 - 29 Junie 1 - 6 Julie 13 Julie 20 Julie 27 Julie 3 Aug 10 Aug 17 Aug 24 Aug 30 - 31 Aug 6 - 7 Sept 13 Sept
Squad   TUIS Alle spanne   TUIS 1stes Alle spanne 1stes Alle Spanne 0/14A O/16A 1stes en 2des 0/15A Alle spanne Alle spanne A-spanne 1stes en Juniors Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne 0/18 0/16 & 0/18 0/13 & 0/16 Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne 0/15 & 17's 0/15 & 17's Montana 0/17's 0/15 & 177's
7’s
Paarl Menlo
ontwerp - eBantjes

BERERUGBY              

gustav@garsies.co.za  rugby@garsies.co.za  Ryno van der Merwe Direkteur	:	Rugby  Gustav Theunissen Bestuurshoof Bemarking, Werwing, Kommunikasie,  Fasiliteite en Fondsinsamelings

DIREKTEUR      Ryno van der Merwe

1STE SPAN

Johan du Plessis HOOFAFRIGTER
Burger Lindeque Skrums (alle spanne) burger@garsies.co.za
Gustav Theunissen  Spanbestuurder gustav@garsies.co.za
Gert Mulder Hulpafrigter

AFRIGTERS 2019

0/16B    Gustav Theunissen  (Hoofafrigter)	   gustav@garsies.co.za	 Louis Scheepers (Voorspelers) 2de SPAN Anre van Vollenhoven   (Hoofafrigter)  5de SPAN Ijan Louw					ijan@garsies.co.za  Wesley Barnard (Hulpafrigter) 0/16A 0/14B Louis Joubert  (Hoofafrigter)	  0/14C Sarel Naudé  (Hoofafrigter)		Sarel@garsies.co.za Jan Skozana (Hoofafrigter)  0/15A Tobie Holtzhausen			 3de SPAN Eugene Rossouw				EugeneR@garsies.co.za 					 4de SPAN Gustav Theunissen (Hulpafrigter)   Wolla Prinsloo  (Hoofafrigter)		wolla@garsies.co.za  0/15B Ryno van der Merwe  (Hoofafrigter) Fanie Heymans  (Hulpafrigter) Sarel Naudé (Spanbestuurder)	Sarel@garsies.co.za	  0/14A Damain van Wyk (Hoofafrigter) Zander Uys  (Hulpafrigter)

SA 0/18 7’s OEFENGROEP

Diego Appollis

Jurich Claasens

SA 0/18 OEFENGROEP

Jaryd Scheepers, Stefan Teblanché

Dillon Venter, Chris van Niekerk

PRESTASIES  2017

SA SKOLE 2017

Diego Appollis (enigste Blou Bul in span)

CRAVENWEEK 2017

Keagan Johannes

“TOUCH”RUGBY

Jimmy Dhlomo, Lindo Mahlangu

JJ van Zyl, Keanu Prinsloo, Allen Kelbrick, Ruben Roodt

Campwill Willemse, Wesley Thompson, Brailon Brandt, Allen Kelbrick, Steven Billing

BLOU BULLE NOORDVAAL

BLOU BULLE AKADEMIESPAN

Jurich Claasens (o/kaptein), mnr J van Rooyen, Raynard Roets, Dillon Olckers, Geraldo Flusk

0/16B NOORDVAALSPAN

0/16C NOORDVAALSPAN

Diego Appollis

GRANT KHOMO-SPAN

GarsieBere se 1ste senior SPRINGBOK

EMBROSE PAPIER

Diego Appollis gekies vir SA 7‘s-span en Campwill Willemse (deel van 12 spelergroep) wat begin Aug 2018 aan die  African Youth Games in Algerië gaan deelneem

Genomineer vir 3 afdelings by die

Gauteng Sport Awards

Most promising player of the year School sport athlete of the year Sportman of the year 

SA 0/18 Skolespan

Jurich Claasens

NOMINASIE vir GAUTENG SPORT AWARDS

SA 0/18 7’s - Jnr Olimpiese Spele

Diego Appollis

Armandt Olivier Kondisionering

BEPALINGS 2019

Deelname aan verskei Festivals

GarsieBere 1stes onoorwonne by Grey High School Festival

Blou Bulle Prestige Rugbyaand

GarsieBere wen Voortrekker (Bethlehem) 45-0

GarsieBere vs Boland Landbou GarsieBere wen 24-20 op hul velde NoordSuid Toernooi GarsieBere wen Outeniqua 50-22 en speel teen Grey Kollege Grey (PE) Festival GarsieBere wen Durbanville 29-26 en Nico Malan 34-22

TuksSkole-reeks

2des

 (2de span wen dié toernooi)

Virsekerbeker (Makroskole)

1stes EN 0/15A haal halfeindstryd

Blou Bul Stadsbeker

wenners (4de jaar in ‘n ry)

GarsieBere 1stes wen Menlo (4de jaar in ‘n ry) (VirSekerBeker) wen 16 van hul 21 wedstryde BereRugby 23 provinsiale spelers in verskeie Blou Bul-spanne GarsieBere lewer verskeie Springbokke op

SA 0/18 7’s

Campwill Willemse

CRAVENWEEKSPAN 2018

CRAVENWEEKSPAN XV-TAL 2018

Junior Snyman

AKADEMIEWEEKSPAN  2018

Ricardo Botha

BLOU BULLE GRANT KHOMO A-SPAN 2018

Rowan Cloete, Arnold van Nieukoop, Bertus Sadie, Chad-Lee Valentine

Redgardt Botha,Org Raubenheimer, MJ Nel en Hanru van Vuuren

Geraldo Flusk
Jaryd Scheepers

WINTERSPORT MERIETE TOEKENNINGS 2018

BESTE SPELERS

Jordan van Dyk

Arnold van Nieuwkoop

(0/16)

Jurich Claasens

AANSKOULIKSTE RUGBY

Celven Scott

(0/14)

Kerneels Coertze

(0/15)

POTE HUMAN TROFEE

BESTE PRESTASIE

SNR SKOPKONING

Keagan Johannes

Spelers se

SPELER VAN DIE JAAR

en die trofee vir

MARIUS SCHOEMAN 7’s   (by Paarl Gim) wen Outeniqua 19-10 wen HTS Drostdy 40-7 wen Boishaai Uitnodiging 26-14 wen Melkbos 38-7 Uitspele wen Parel Vallei 31-17 Kwartfinaal verloor Outeniqua 12-19 Eindig algeheel 5de uit 30 TOP SKOLE
MONTANA BLOU BULLE 7’S (WENNERS) Jurich Claasens - Speler van Toernooi wen Oos-Moot wen 31-12 (finaal) wen Affies wen 28-17 (halfeind) wen Menlo Park wen 28-10 (kwartfinaal) wen Wonderboom 53-0 wenPTHS wen 25-10 wen Zwartkop wen 35-7
SUTHERLAND 7’s (WENNERS)
wen Vereeniging 21-7 wen Hans Moore 19-7 wen Landboudal  36-5 wen Eldoraigne 19-7 wen PBHS 43-19
Jurich Claasens - Speler van Toernooi

BLOU BULLE 0/16 NOORDVAAL 2018

Stephan Spies, Christiaan Oberholzer
Jaden Visagie  Diego Appolis Jurich Claassens Campwill Willemse Brailon Brandt Johandé Buitendag Raynardt Roets
 PJ Steenkamp
Embrose Papier
Jurich Claasens
Stephan Spies,  Ryno van der Merwe, Jurich Claasens, Johan van Rooyen, Gustav Theunissen, Rowan Cloete, Chad- Lee Valentine Geraldo Flusk, Dillon Olckers, Arnold van Nieuwkoop, Hardus Rothman, Kyle Jacobs, Wikus Basson, Brendon van Rooyen
Rowan Cloete, Jurich Claassen, AJ Johnson, Bertus Sadie, Hardus Rothman BLOU BUL 7’S  2018

Diego Appollis

HOOGTEPUNTE 2018

BERE 1STES  2018

 Manie Potgieter, Keagan Johannes, B Lindeque, Diego Appollis,  R vd Merwe, Jordan van Dyk, G Theunissen, Campwill Willemse, Jurich Claasens Drian Lerm, Brailon Brandt, Chris vNiekerk, Aldo Landsberg, Ettienné Terblanche, Raynard Roets, Martin Austen, Gerhard vd Merwe, Junior Snyman, Johandré Buitendag Dillon Olckers, Miguel Zenha, AJ Johnson, Ricardo Botha, Juandré Scheepers, Tiaan Lensley, Jaryd Scheepers, Devoux Deysel, Kallie Calitz, Théan Meiring, Wikus Basson

Jnr Springbok

Snr Springbok

Nasionale Skolespan

Jannie Brooks en Richard Bands betrokke by voorry van 1stes

“CAPPING” 1STES  2019

ontwerp eBantjes

Ryno van der Merwe

Direkteur : Rugby

   BERE RUGBY

Gustav Theunissen

Bestuurshoof Bemarking, Werwing, Kommunikasie, Fasiliteite en Fondsinsamelings
gustav@garsies.co.za

1STE SPAN

AFRIGTERS

Johan du Plessis Hoofafrigter
Ryno van der Merwe Hulpafrigter rugby@garsies.co.za
Burger Lindeque Skrums (alle spanne) burger@garsies.co.za
Gustav Theunissen  Spanbestuurder gustav@garsies.co.za

GarsieBere se 1ste senior SPRINGBOK

CRAVENWEEKSPAN 2018

CRAVENWEEKSPAN XV-TAL 2018

Junior Snyman

AKADEMIEWEEKSPAN  2018

NOMINASIE vir GAUTENG SPORT AWARDS 

Diego Appollis

is genomineer

vir 3 afdelings by die

Gauteng Sport Awards:

1. Most promising player

2. School sport athlete

3. Sportman

Diego Appolis

Jurich Claassens
Campwill Willemse
Brailon Brandt
Johandé Buitendag
Raynardt Roets
Geraldo Flusk

Jurich Claassens en Diego Appollis 

SA 0/18 OEFENGROEP

SA 0/18 Skolespan

Jurich Claasens

Gert Mulder Hulpafrigter
Armandt Olivier Kondisionering
Gustav Theunissen  (Hoofafrigter) gustav@garsies.co.za Louis Scheepers (Voorspelers)
Ijan Louw ijan@garsies.co.za

0/16A

0/14B

0/14C

0/15A

3de SPAN

4de SPAN

Wolla Prinsloo  (Hoofafrigter) wolla@garsies.co.za

0/15B

0/14A

Willie van Blerk

0/16B

TEGNIES BOKSMART

Anre van Vollenhoven (Hoofafrigter)
Wesley Barnard (Hulpafrigter)
Louis Joubert  (Hoofafrigter)
Sarel Naudé  (Hoofafrigter)
Jan Skozana (Hoofafrigter)
Tobie Holtzhausen
Eugene Rossouw
Gustav Theunissen (Hulpafrigter)
Ryno van der Merwe  (Hoofafrigter) Fanie Heymans  (Hulpafrigter) Sarel Naudé (Spanbestuurder)
Damain van Wyk (Hoofafrigter)
Zander Uys  (Hulpafrigter)

2de SPAN

MARIUS SCHOEMAN 7’s   (by Paarl Gim) wen Outeniqua 19-10 wen HTS Drostdy 40-7 wen Boishaai Uitnodiging 26-14 wen Melkbos 38-7 Uitspele wen Parel Vallei 31-17 Kwartfinaal verloor Outeniqua 12-19 Eindig algeheel 5de uit 30 TOP SKOLE
MONTANA BLOU BULLE 7’S (WENNERS) Jurich Claasens - Speler van Toernooi wen Oos-Moot wen 31-12 (finaal) wen Affies wen 28-17 (halfeind) wen Menlo Park wen 28-10 (kwartfinaal) wen Wonderboom 53-0 wenPTHS wen 25-10 wen Zwartkop wen 35-7
SUTHERLAND 7’s (WENNERS)
wen Vereeniging 21-7 wen Hans Moore 19-7 wen Landboudal  36-5 wen Eldoraigne 19-7 wen PBHS 43-19
Jurich Claasens - Speler van Toernooi
 Rowan Cloete, AJ Johnson, Hardus Rothmann, Geraldo Flusk en Jurich Claasens

Dillon Venter en Chris van Niekerk

Squad              TUIS Alle spanne       TUIS 1stes Alle spanne 1stes Alle Spanne 0/14A O/16A 1stes en 2des 0/15A Alle spanne Alle spanne A-spanne 1stes/Juniors Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne 0/18 0/16 & 0/18 0/13 & 0/16 Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne 0/15 &17's 0/15 &17's       Montana 0/17's               Paarl Gim 0/15 &17's      Menlo
7’s VAKANSIE VAKANSIE
Fiksheidtoetse Proewe 1stes spankamp Proewe Prestige Aand  vs Boland Landbou Vriendskaplik vs Kemptonpark Outeniqua-week Paarl Gimnasium-week NoordSuid vs Outeniqua en Grey  Francois Swart Toernooi (Affies) Vrienskaplik vs Rustenburg Virseker vs Waterkloof Losloodjie Opwarming vir Wildeklawer Losloodjie Wildeklaver vs Oakdale/Diamantveld Wildeklawer vs Glenwood VirSeker vs HTS Middelburg VirSeker vs Monnas VirSeker vs Menlo Laerskole Bondedag (op ons velde) Losloodjie Provinsiale Bondedag Noorvaal Provinsiale Toernooi Grant Khomo & 0/13 Craven Week Craven & Akademie Week Virsekervs EG Jansen Virseker vs Helpmekaar Virseker vs Noordheuwel Virseker vs Transvalia Virseker - Halfeind Virseker - Finaal Southdowns  (0/15’s en 0/17’s) Montana 7's (0/15’s en 0/17’s) Marius Schoeman 7's (0/17’s) Noordvaal 7's Finaal (0/15’s & 0/17’s)
10 - 11 Jan 28 Febr 2 Maart 2 Maart 5 Maart 9 Maart 15 - 20 Mrt 15- 20 Mrt 15 - 19 Mrt 20 - 25 Mrt 6 Apr 13 Apr 20 Apr 24 Apr 27 Apr 2 Mei 4 Mei 11 Mei 18 Mei 25 Mei 1 Junie 8 Junie 15 Junie 17 - 22 Jun 24 - 29 Jun 1 - 6 Julie 13 Julie 20 Julie 27 Julie 3 Aug 10 Aug 17 Aug 24 Aug 30 - 31 Aug 6 - 7 Sept 13 Sept

Deelname aan verskei Festivals

GarsieBere 1stes onoorwonne by Grey High School Festival

Blou Bulle Prestige Rugbyaand

GarsieBere wen Voortrekker (Bethlehem) 45-0

GarsieBere vs Boland Landbou - GarsieBere wen 24-20 NoordSuid Toernooi GarsieBere wen Outeniqua 50-22 en speel teen Grey Kollege Grey (PE) Festival GarsieBere wen Durbanville 29-26 en Nico Malan 34-22

TuksSkole-reeks     Algeheel 2de en 2de span

wen dié toernooi

Virsekerbeker (Makroskole) 1stes en 0/15A haal

halfeindstryd

Blou Bul Stadsbeker

wenners (4de jaar in ‘n ry)

GarsieBere 1stes wen Menlo (4de jaar in ‘n ry) (VirSekerBeker) BereRugby 23 provinsiale spelers in verskeie Blou Bul- spanne GarsieBere  lewer verskeie Springbokke op
 Manie Potgieter, Keagan Johannes, B Lindeque, Diego Appollis,  R vd Merwe, Jordan van Dyk, G Theunissen, Campwill Willemse, Jurich Claasens Drian Lerm, Brailon Brandt, Chris vNiekerk, Aldo Landsberg, Ettienné Terblanche, Raynard Roets, Martin Austen, Gerhard vd Merwe, Junior Snyman, Johandré Buitendag, Dillon Olckers, Miguel Zenha, AJ Johnson, Ricardo Botha, Juandré Scheepers, Tiaan Lensley, Jaryd Scheepers, Devoux Deysel, Kallie Calitz, Théan Meiring, Wikus Basson

BERE 1stes  2018

BLOU BULLE GRANT KHOMO A-SPAN 2018

Rowan Cloete, Arnold van Nieukoop, Bertus Sadie,

Chad-Lee Valentine

WINTERSPORT MERIETEFUNKSIE  2018

BESTE SPELERS

Jordan van Dyk

Arnold van Nieuwkoop

(0/16)

Jurich Claasens

AANSKOULIKSTE RUGBY

Celven Scott

(0/14)

Kerneels Coertze

(0/15)

POTE HUMAN TROFEE

BESTE PRESTASIE

SNR SKOPKONING

Keagan Johannes

Spelers se SPELER VAN DIE JAAR

en die trofee vir

BLOU BULLE 0/16 NOORDVAAL 2018

Stephan Spies, Christiaan Oberholzer
Ricardo Botha
Jaryd Scheepers

BEPALINGS  2019

PRESTASIES 2018

Embrose Papier

Jaden Visage

Redgardt Botha, Org Raubenheimer, MJ Nel, Hanru v Vuuren

Stephan Spies,  Ryno van der Merwe, Jurich Claasens, Johan van Rooyen, Gustav Theunissen, Rowan Cloete, Chad- Lee Valentine Geraldo Flusk, Dillon Olckers, Arnold van Nieuwkoop, Hardus Rothman, Kyle Jacobs, Wikus Basson, Brendon van Rooyen

SA 0/18 7’s OEFENGROEP

Diego Appollis gekies vir SA 7‘s-span en Campwill Willemse (deel van 12 spelergroep) wat begin Aug 2018 aan die  African Youth Games in Algerië gaan deelneem 

SA 0/18 7’s - Jnr Olimpiese Spele

SA 0/18 7’s

Campwill Willemse

BLOU BUL 7’S  2018

Diego Appollis

SA SKOLE

Diego Appollis (enigste Blou Bul in span)

CRAVENWEEK

Keagan Johannes

Diego Appollis

JJ van Zyl, Keanu Prinsloo, Allen Kelbrick, Ruben Roodt

BLOU BULLE NOORDVAAL

“TOUCH”RUGBY

Jimmy Dhlomo, Lindo Mahlangu

Campwill Willemse, Wesley Thompson, Brailon Brandt

Allen Kelbrick en Steven Billing

BLOU BULLE AKADEMIESPAN

Jurich Claasens (o/kaptein), mnr J van Rooyen,

Raynard Roets, Dillon Olckers en Geraldo Flusk

GRANT KHOMO-SPAN

Jaryd Scheepers, Stefan Teblanché

0/16B NOORDVAALSPAN

0/16C NOORDVAALSPAN

PRESTASIES 2017

Sadiba Tuis Loftus Weg George Paarl TUIS Affies Weg TUIS   TUIS                                    Kimb Kimb TUIS TUIS Weg TUIS Nelspr Grey Weg Weg Weg                            TUIS    
PJ Steenkamp Embrose Papier Jurich Claasens Jnr Springbok Snr Springbok SA Skolespan

HOOGTEPUNTE  2018

5de SPAN

Jannie Brooks en Richard Bands betrokke by voorry van 1stes

“CAPPING” 1stes  2019

Hoërskool Garsfontein